Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

National Black Light Theatre Prague

divadlo magie, emocí a humoru

National Black Light Theatre Prague - je již řadu let jedním z nejznámějších reprezentantů světově proslulého jevištního stylu – tzv. černého divadla. Svérázná poetika, magie, humor a  jevištní kouzla  otevřela tomuto souboru brány renomovaných divadel v mnoha zemích  celého světa. Černé divadlo hostovalo v Evropě i Americe, ale také v Asii  či Austrálii. 
National Black Light Theatre Prague  si odvezl řadu ocenění a skvělé kritiky z mnoha divadelních festivalů . Např. z Edimburghu,  Říma,  Honk – Kongu, Bergenu , Almagra nebo španělského Olite.

Scénický projev National - Black Light Theatre Prague je velmi specifický a ojedinělý. Nonverbální zpracování světoznámých témat pomáhá tomuto souboru  překonávat bariéry jazykových hranic a umožňuje mu komunikovat s diváky všech kontinentů, bez rozdílu národnosti, věku či vyznání. Jazykem černého divadla  je tanec, pantomima, emotivní hudba a výtvarná stilizace.   Výkony herců, tanečníkú a artistů jsou na jevišti National Black Light Theatre Prague kombinovány s velkoplošnými projekcemi hraných či  animovaných filmů, černodivadelními triky a kouzly, světelnými, hudebními a zvukovými efekty. Svérázné, světově patentované jevištní mechanizmy, jež zůstávají divákům skryty v černém kabinetu,  umožňují hercům létat, oživovat věci neživé, či vstupovat do nereálných světů. 
V  National Black Light Theatre Prague není nic nemožné. Lidé létají, neživé věci ožívají, obří loutky se procházejí nad hlavami diváků, velryby polykají symfonický orchestr.

Na jevišti National Black Light Theatre Prague si dávají dostaveníčko snílkové a blázni. S Baronem Prášilem se můžete proletět na dělové kouli vesmírem, s Alenkou vám umožníme nahlédnout do bizarního světa za zrcadlem.  Gulliver vás pozve mezi obry a trpaslíky, Don Quijote svede i za vás nekonečný souboj s větrnými mlýny. Opičí král přepluje oceány, překoná ohnivé hory a zasvětí vás do tajných triků a kouzel. Že by tu chyběl Petr Pan, Čaroděj ze země Oz, nebo snad Sindibád ? Nebojte se … i na ty příjde řada…