Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
National Black Ligh Theatre of Prague logo

 

 

 

Spirits of Prague

Nejmladší a dosud nejvýpravnější projekt v historii National Black Light Theatre Prague. Obří pojízdné dekorace a loutky, 3D animace, více jak 200 speciálně malovaných rekvizit, kolorované projekce, trikové scénické stroje. Představení vzniklo díky spolupráci National Black Light Theatre Prague s několika významnými českými investory.
Multivizuální, edukativně - zábavná show, scénicky oživuje tajůplné dějiny Prahy. Bájný stroj času, staroměstský orloj, se stane branou do minulosti. Místa dvanácti apoštolů zaujmou legendární géniové i šarlatáni, jejichž osudy jsou úzce spjaty s historií tohoto podivuhodného města.
Objevíme tu Libuši i Karla IV, Rudolfa II i Arcimbolda, Magistra Kellyho i Rabího Löwa, Mozarta i Smetanu, Kafku i Švejka. Oživíme legendy o Golemovi, kameni Mudrců, homunkulovi či Faustovi.
Otočením kol orloje proti směru času, získáme možnost být "osobně" přítomni hledání Čechům zaslíbené země, začneme s Libuší stavět město Pražské, jehož sláva hvězd se bude dotýkat". S Karlem IV namícháme vaječnou maltu ke stavbě jeho proslulého mostu, Rudolfův Kámen mudrců nám poradí jak stvořit z hlíny hroudu zlata či umělou ženu. Löwiho Golem ochrání rodné gheto, Faust naopak zničí střechu svého domu, odnášen ďáblem díky nevýhodné smlouvě.
Mozart nás pozve na premiéru Dona Giovaniho, Kafka provede svým Zámkem, se Švejkem prosedíme v hospodě u Kalicha celou první světovou válku.