Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
National Black Ligh Theatre of Prague logo

 

 

 

 

 

journey to fantasy

Jorney to Fantasy (Glliverovi Cesty a Alenka v říši divů)

Nonverbální, černodivadelní, multivizuální představení seznámí diváky během jediného večera hned se dvěma nejznámějšími postavami světa fantazie. Alenkou - z Carollovy knihy "Alice v kraji za zrcadlem" a mořeplavcem Gulliverem ze stejnojmého románu Jonathana Svifta. Představení využívá zcela unikátní jevištní postupy. Práce herců je zde propojena s magií a kouzly černého divadla, velkoplošnými projekcemi hraných i 3D animovaných filmů, okouzlující výpravou, emotivní hudbou, zvukovými a světelnými efekty. Speciální projekční sítě umožňují hercům vstupovat do předem natočených filmů a setkávat se tak na dosah diváků s gigantickými obry, velrybami nebo cestovat prostorem i časem. Světově patentované jevištní mechanizmy, skryté v černém kabinetu pak umožňují hercům na jevišti dokonce i létat. Představení "Jorney to Fantasy" potěšilo, udivilo a rozesmálo diváky v mnoha zemích světa. Získalo si i kritiky ( viz oddíl "Napsali o nás") a odborné poroty řady divadelních festivalů.

Na 52.ročníku světového divadelního festivalu v Edinburghu ,v srpnu 2002, získal Gulliver cenu " Best Political Fantasy". Odborná porota kritiků ,sestavená deníkem Skotsman jej v konkurenci více jak 900 hodnocených inscenací pasovala na medailovou pozici

Gulliverovi Cesty (první polovina představení Jorney to Fantasy)

Komedie o člověku , kterému nikdo nechtěl uvěřit. Příběh mořeplavce Gullivera, jenž se po mnoha letech putování světem vrací do rodné vlasti. Přináší zprávy o dosud nepoznaných krajích, nově objevených pevninách a podivných bytostech tam žijících. Stává se však terčem posměchu a urážek svých někdejších přátel. Je souzen za šíření bludů a kacířských myšlenek. Jeho soudcům ale záhy ztuhne úsměv na tváři….

Scotsman 24.8.2002: "Brilantní,fascinující Gulliver… Jsou smazány hranice mezi realitou a iluzemi…

The Evening News 23.8.2002 : " Gulliverův kufr plný triků má všechny dimenze okouzlení.."

Alenka v Říši Divů (druhá polovina představení Jorney to Fantasy)

Navazujíc na letitou tradici českých tvůrců trikových a animovaných filmů ( Jiřího Trnku, Karla Zemana a Hermínu Týrlovou), jsme připravili představení plné kouzel, triků a vizuálních efektů. Neuvěřitelná dobrodružství zvídavé Alenky zná nepochybně každý. V našem představení se však sny této malé dívky stanou skutečností na dosah rukou diváků. Ti se tak osobně setkají s obřím Bílým králíkem, kouzelnou kočkou Šklíbou i nebezpečnou Šachovou královnu a jejím karetním vojskem. Unikátni triky umožní hercům v těsné blízkosti diváků létat, zvětšovat se či mizet. Bizarní svět Carollovy "Alenky" dal National Black Light Theatre Prague šanci otevřít brány fantazie, opustit realitu všedních dnů a vrátit se do dětských snů..

Scotsman 23.8.2002 : " Inteligentní a vysoce podněcující představení…"

Gulliverovi Cesty i Alenka V Říši Divů existují také v prodloužené, plnohodnotné celovečerní verzi. Video a další informace – u jednotlivých projektů.